neděle 11. prosince 2016

Měj se ráda

Milé čtenářky,
   tohle je převážně pro vás, protože myslím, že něco takového většinu kluků netrápí, pokud ale ano, klidně můžou číst dál.

Jde o to, že poslední dobou narážím na náctileté dívky, které se mi svěřují s tím, jak moc jsou se sebou nespokojené. Jak moc jsou ošklivé, odlišné a samy se sobě hnusí... Nejhorší věcí, co může být říkat si tohle každý den. Stát před zrcadlem a proklínat toho nahoře, že stvořil něco takového. Ohmatávat si svůj obličej, postavu a být čím dál tím víc nespokojenější.
Každý máme chyby, a jak já říkám, nikdo nikdy nebyl dokonalý, ale nenávidět se za to? To přeci není nutné...
Když se koukám na ty americké celebrity, říkám si, vždyť ty mají všechno, jsou slavné, hezké a vydělávají balíky peněz. Ale není to tak. Mají jiné problémy. Před světem se prezentují jako nejúžasnější bytosti s pohádkovým životem, ale pak o samotě sundají tu pracně vytvořenou masku a začne realita.
Myslím, že každý by se měl zaměřit v tomhle ohledu jen na sebe. Ano, pokud Vás inspiruje styl oblékání téhle osoby a barva vlasů zase tamté, je to v pořádku. Ale říkat si, že jste zbyteční jen proto, že nejste hubení jako kdejaká modelka, že nikdy nebudete krásné jako herečky na filmových plátnech, to je ta největší chyba, kterou si můžete vtloukat do hlavy.
Ano, modelky jsou hubené a pěkné, ale myslím, že být modelkou není jen tak lehká záležitost. Všichni chtějí rozměry 90-60-90, a to každá bohužel nemá. Chtějí stálý úsměv, nesmíte se přejídat a umět stovky výrazů, aby každá fotka s Vámi vypadala výjimečně.
Nepřirovnávejte se k ostatním, protože si akorát říkáte samé záporné věci a sráží Vám to ještě víc Vaše sebevědomí.

Já sama svůj celkový vzhled nesnáším a někdy jdu až přes hranice, abych dosáhla toho, čeho chtějí dosáhnout modelky. Nikdy se ale nemaluju, protože mi přijde, že je to v mém věku, za prvé, zbytečné a za druhé, chci ukazovat okolí to, jak vypadám ve skutečnosti. Nechci se skrývat za něčím, co jednou stejně budu muset smýt. Nechci Vám moc radit, protože sama jsem si řekla jen párkrát, že mi to sluší a že bych už měla přestat blbnout, ale jednu věc si zapamatujte. Až si zase budete říkat, jak jste nedokonalé, podívejte se na sebe do zrcadla a vyjmenujte všechny klady, které máte. Vykašlete se na to, že by to jiní neřekli. Že se Vám to jindy nelíbí nebo jiné protiřečení...Ne, teď jde jen o upřímnost.

A když to uděláte vícekrát do týdne, začnete nacházet víc a víc kladů. Začnete si konečně trochu víc věřit, a když Vám pak někdo řekne něco, co by Vás jindy urazilo, dokážete to ignorovat. Nejdůležitější je líbit se sama sobě, to je jediná překážka. Na okolí se upínáte a pak věříte věcem, které ani nejsou pravda...

Tak... vezmete si to k srdci a pokusíte se?
Žádné komentáře:

Okomentovat