čtvrtek 1. září 2016

Co je to vlastně láska?

   Už jste si určitě někdy položili otázku, ''co je to vlastně láska?''. Neřeknu vám přímou odpověď, protože na to má každý svou, a to je na tom to nejkrásnější. Pro někoho je to jen jedna z emocí, pro dalšího zase magické kouzlo a jiný si myslí, že je to pouhý cit, který si vymysleli lidé. 
Já si osobně myslím, že když už to má být jedna z emocí, tak ta nejkrásnější. Láska je něco, co jsme si možná my lidé vymysleli, ale přišlo to samo. Láska není špatná, a ten kdo to říká, tak si ještě neprožil tu pravou. Láska je jen slepý cit, u kterého si to nemůžete naplánovat. Sám Shakespear řekl, že je slepá, a to proto, že pokud někoho milujete, neohlížíte se na jeho vady, chyby či špatnosti. 
Vídáte to ve většině filmech či knížkách, ne? Protiklady se zamilují a prožívají hrozné trable, jelikož jeden je ten špatný a druhý zase ten dobrý.
O lásce vzniklo spousty teorií, ale která z nich mluví pravdu? Ta, co říká, že nejkrásnější láska je ta první? Že i když nikdy nevydrží, tak je ta nejhezčí? To je podle mě hloupost... Proč by nemohla být první láska právě ta pravá? Proč máme ve světě hledat tu na celý život, když už jsme ji třeba promeškali?
V tom je láska matoucí...  Nikdy nevíte, jestli jste se s tou svou právě neminuli na ulici, anebo jste si ji nechali proklouznout mezi prsty. Můžete se řídit řečmi rodičů, příbuzných nebo kamarádů, že první láska vydrží nanejvýš dva roky a pak to prostě skončí, ale tím uděláte tu největší chybu. Že se budete řídit předsudky, Vy si tu svou lásku musíte prožít sami a teprve pak zhodnotit, jestli měli pravdu nebo lhali...
Já si furt myslím, že má první láska vydrží až do konce života. Nehledám totiž několik románků. Nechci si vybírat. Chci ve svém životě jednoho člověka a je mi jedno, jak moc směšně to zní, a jak moc naivní jsem, protože já si žiju ve své vlastní pohádce, ve které to možné je. Můžu se ohlížet na zkušenosti ostatních lidí a dávat jim za pravdu, ale jak si pak vytvořím vlastní teorii o lásce?
Nijak...
Každý si svou lásku musí prožít. Teprve pak si tu definici vytvoří... 

Žádné komentáře:

Okomentovat